HomeNovinkyPředstavujeme trať Cow trailu

Představujeme trať Cow trailu

Na trati Cow trailu si na své přijdou vytříbení technici i siloví jezdci

Cow trail je tréninková cross-country trať pro horská kola, která se nachází v Kletném u Suchdolu nad Odrou v Moravskoslezském kraji. Po celý rok bude pro cyklisty připraven udržovaný okruh s technickými pasážemi, dlouhý 2 km. Díky rozmanitosti terénu si v lesních kamenných sekcích a klopených zatáčkách na své přijdou techničtí jezdci, ti siloví ocení intenzivní stoupání po kletenských loukách. V roce 2021 se stávající okruh rozroste na celkovou délku 4 kilometry s převýšením 135 metrů. Přečtěte si, jak trať Cow trailu vypadá

Už rovinka po startovní louce je mírně stoupavá, což cyklista při projížďce sotva ucítí, profík ale právě tady musí získat co nejvýhodnější pozici pro nájezd na prudší pastviny. Na odpočívání tak před nájezdem do první lesní sekce příliš mnoho příležitostí není. Mezi dvěma výjezdy je totiž jen kratší sjezd s prudkými zatáčkami na často rozbahněném podkladu.

První technickou pasáží je Kamenná zahrádka v místě starého galenitového dolu. Jde o sjezd po kamenných schodech, kde je třeba najít správnou stopu pro navázání na následné krátké, ale prudké stoupání. Na konci lesíka se zvedá Mamut, přirozený hrbol, který připomíná pravěkého giganta. Z jeho hřbetu sjedete po louce do druhé lesní pasáže, kde v krátkém sledu za sebou následuje hned 7 technických sekcí. Takzvaný Kšilt je prudká klopená zatáčka, v níž se projeví sjezdařské umění jezdců. Irská lavice pak na první pohled připomíná stejnojmennou překážku ze slavné Velké pardubické. A znalci vědí, že i elitní koně na dostihovém závodišti mívají se zdoláním Irské lavice často nečekané problémy. Forest Bridge je uměle vytvořený nadjezd, před kterým je dobré si vybudovat čelní pozici. Vejde se na něj totiž jen jeden jezdec a k předjíždění na můstku není dostatek prostoru. Následuje prudká otáčka a vodní průjezd pod mostem.

Milovníci sjezdování budou nadšení z Tobogánu – série prudkých pravotočivých a levotočivých zatáček, na které přímo navazuje Kamenná sekce. Na jejích schodech je místa k předjíždění spousta, chce to ale dobré čtení trati a správnou volbu ideální stopy.

Kamarád našeho Mamuta, dvouhrbý Velbloud dal jméno další sekci. Důvod je na první pohled zřejmý. Již zmíněné dostihové závodiště v Pardubicích připomíná i Malý taxis, skok přes příkop, před kterým je třeba nabrat dostatečnou rychlost.

Techniku střídá síla, kletenské louky totiž nic neodpouštějí a rovinky na oddechnutí na nich nenajdete. A co může lépe vystihnout profil tratě, než názvy jako Stěna a Sjezdovka. Není asi třeba připomínat, že po sjezdovce se neklesá a vlek ani kabinkovou lanovku tady nenajdete. Kolem Lípy trať naopak míří až k Nejvyššímu místu na trati ve výšce 353 metrů nad mořem.

A teď konečně zase něco pro sjezdaře. Klesání ke Stříbrnému dolu kolem Jasanu na chvíli přeruší nedlouhé intenzivní stoupání, aby technici předvedli své schopnosti a odvahu při Sjezdu jako kráva po loukách, kde se pasou zvířata, která dala Cow trailu své jméno. Nedaleko před cílem se přes Singletrail dostanete na poslední kamennou pasáž s názvem Bridge Stones.

Dvoukilometrový okruh je zakončen prudkou levotočivou zatáčkou do cíle, jezdci na dvojnásobné trati jsou ale v tomto bodě teprve v polovině okruhu. Ten je zakončen nepříjemně nakloněnou a nekonečně dlouhou cílovou rovinkou od mysliveckého posedu, přerušenou poslední technickou pasáží v podobě dropu z klád. „V mírně stoupavé a dlouhé cílové rovince to bude bikery ještě pěkně bolet,“ prohlásil o závěrečné pasáži český reprezentant a mistr republiky v kategorii U23 z roku 2019 Matěj Průdek.

Vložit komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..