Cow trail

Mapy

Po celý rok bude pro cyklisty připravena udržovaná trať s technickými pasážemi, dlouhá 2 km.
Od května do listopadu je na trati třeba dbát pravidel pohybu v souvislosti s pastvou dobytka na okolních loukách.

Naše trať je ideální pro trénink dětí i dospělých. Okruh je namotaný doslova na pětníku, takže není problém i pro samotného trenéra obsloužit větší skupinu, která nemusí být výkonostně homogenní. Obě kamenné sekce, které se nachází na trati, se dají objet, takže celý okruh můžou absolvovat i nejmenší závodníci. Trať je značená terčíky s logem cow trailu, což ale neznamená, že nelze jezdit jinudy nebo dokonce v protisměru. Vždy je ale třeba dbát na bezpečnost a chovat se ohleduplně k sobě i k přírodě.

V současné době dokončujeme druhou kamennou sekci po jejímž dokončení bude napojení celého malého okruhu už zcela pochopitelné a logické. V budoucnu na trati přibude ještě zhruba další kilometr, který bude možné využívat k tréninku. Stávající okruh má sice nenápadný profil, ale je to vlastně pořád nahoru dolů, takže se na něm nenachází ani kousek, kde by se dalo vyloženě odpočívat. Převýšení je okolo 25-30m.

Díky rozmanitosti tratě si v kamenných sekcích a klopených zatáčkách na své přijdou jak techničtí jezdci, tak i ti siloví, na které budou čekat půvabná intenzivní stoupání po kletenských loukách.